HITAN APEL: Porodica Omerović treba našu pomoć


U Bosni i Hercegovini sve više je ljudi koji žive na rubu egzistencije, skupljaju novac za liječenja i koji se javno obraćaju za pomoć. Jedan od takvih apela za pomoć pristigao je na adresu portala Cazin.NET.
Naša čitateljica obratila nam se s molbom da objavimo priču o porodici Omerović iz Konjević Polja.
Apel prenosimo u cjelosti:
Eselam alejkum draga braćo i sestre
Hitno potrebna naša pomoć porodici iz Konjevic Polja koji žive u jako teškim uslovima, sa malim djetetom od 10 mjeseci. Oni žive u neizgrađenoj kući bez kupatila i vode. Ponekad budu u mraku jer nisu u mogućnosti platit struju, oboje nisu nigdje zaposleni i nemaju nikakva primanja.
Izuzetno teško se snalaze za hranu sebi i malom djetetu. Naša sestra Belma ode za 10 KM raditi ako je ko zovne da bi skupila šta novca djetetu za mlijeka i mužu za lijekove. Naš brat Mehmed je obolio na pluća i nema za šta kupit više lijekova. Zato molim vas braćo i sestre da im pomognemo.
Ko želi pomoći može ih posjetiti u Konjević Polju ili kontaktirati na broj telefona: 066/602-622
Pozivamo sve one koji su u mogućnosti da se odazovu ovom plemenitom cilju odnosno akciji pomoći, kako bi se porodici mogle priuštiti barem neke osnovne stvari i uvjeti za život.

cazin.net