Hoće li Guardiola postati najplaćeniji trener?


Sve su veće glasine da je ovo posljednja sezona Pep Guardiole na klupi bavarskog giganta.  Guardiola je u prijateljskim odnosima sa čelnicima Manchester Cityja duže vrijeme, a sada su se pojavili natpisi u otočkim medijima da je bogati šejk odlučio razvezati kesu i Pepa učiniti najplaćenijim trenerom na svijetu ukoliko bude voljan doći na Etihad.

Navodno će mu biti ponuđen petogodišnji ugovor vrijedan 135 miliona eura, što bi značilo da bi Guardiolina mjesečna zarada iznosila oko 27 miliona eura.  Guardiola je u Bayern stigao 2013. godine iz Barcelone s kojom je osvojio sve što se osvojiti može. Sa Bayernom nije imao toliko uspjeha. Sa Bayernom Guardiola je osvojio dvije titule prvaka Bundeslige, Kup Njemačke, UEFA Superkup, Svjetsko klupsko prvenstvo, ali  titula Lige prvaka ostala je nedostižna.

(sport24.ba)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.