Ilma Karahmet pobijedila u finalu RTL-ovog showa “Zvijezde”


Jedna od pjesama koje je Ilma večeras izvela bila je i Molitva Marije Šerifović…

Ilma Karahmet, djevojka koja je postala regionalno poznata nakon učešća u “X Factoru” prije pet godina, pobjednica je muzičkog showa “Zvijezde” koji se emitovao na hrvatskoj televiziji RTL.

Zanimljivo je da je uoči večerašnjeg finala, portal Index.hr objavio svoju anketu u kojoj je Ilma osvojila ubjedljivo najviše glasova čitatelja.

“Ako se ukus žirija showa Zvijezde slaže s ukusom čitatelja Indexa, u showu će pobijediti Ilma Karahmet, koja je odavno očarala Balkan”, napisali su novinari Indexa i objavili rezultate ankete prema kojima je Ilma dobila čak 44 posto glasova.

Žiri je 18-godišnju Ilmu Karahmet proglasio novom pjevačkom zvijezdom i dobitnicom novčane nagrade od 100 hiljada kuna.

Ilma je prvo otpjevala pjesmu Christine Aguliere Hurt, nakon koje je cijeli žiri ustao, a Nina Badrić i Andrea Andrassy su se i rasplakale. Za svoju je izvedbu dobila maksimalnih 25 bodova od petočlanog žirija kojeg su, pored navedenih dama, još činili Jacques Houdek, Tonči Huljić i Petar Grašo.

Jedna od pjesama koje je Ilma večeras izvela bila je i Molitva Marije Šerifović, koju je izvela sa svojim mentorom Jacquesom…

fokus.ba