Isplivao kokain vrijedan 3 miliona dolara


More je na plaže Novog Zelanda izbacilo upakovan kokain čija se vrijednost procjenjuje na tri miliona dolara.

Policija ove države pakete je našla na zapadnom dijelu otoka, u rejonu plaža Betels, prenosi Avaz.

– Upozoravamo građane i goste da su obavezni policiji javiti ili dostaviti bilo kakav paket koji nađu na obali mora, a koji bi mogao asocirati na pakovanja droge. U slučaju nepoštivanja ovog upozorenja, suočit će te se sa sankcijama – naveli su lokalni organi sigurnosti u obavještenju koje se stalno emitira na lokalnim medijima, ali i putem policijskih profila na društvenim mrežama.

Prvih 19 paketa punih kokaina policija je našla na plaži, nakon poziva građana.

Vrijednost na ulici mu je tri miliona novozelandskih dolara. Za jedan dolar te države, dobivate 1,13 KM.

Paketi droge bili su umotani u mrežu i po njima su se već ugnijezdile školjke, što znači da je teret duže vrijeme plutao morima.

– Postoji mogućnost, mada nije velika, da će se na obali naći još ovakvih sadržaja. Svi su dužni odmah kontaktirati policiju, ako naiđu na bilo šta što bi moglo asocirati na upakovanu drogu ili izazivati sumnju – navodi se u objavi policije.

Dodaje se i da će biti pojačano patroliranje ovim dijelom obale Novog Zelanda.

Mediji javljaju da nije prvi put da policija naiđe na drogu na plaži. Prije tri godine more je izbacilo pola tone metamfetamina, ulične vrijednosti 500 miliona novozelandskih dolara.

cazin.net