Jaka oluja paralizirala Tokio: Jedna osoba smrtno stradala (FOTO)


Priobalni grad Čiba u Japanu jutros je pogodio strašan tajfun Faksaj, a ova oluja je sa sobom donijela jake kiše i vjetrove jačine i do 190 kilometara na sat.

Poslije Čibe oluja se premjestila iznad Tokija i u potpunosti paralizirala saobraćaj. Nekoliko željezničkih i metro službi suspendiralo je svoje usluge, dok su letovi otkazani na aerodromima u Tokiju dok je tajfun prelazio preko Čibe, sjevernog predgrađa japanske prijestonice, dodaje AP, prenosi Avaz.ba.

Portparol vlade Jošihide Suga rekao je novinarima da je dobio podatke da je jedna osoba poginula i da su oboreni drveće i predmeti, koje su vjetrovi nosili kroz vjetar i pričinili ogromnu materijalnu štetu. On je još dodao da je prijavljeno oko 900.000 slučajeva nestanka struje.

cazin.net