Kadeti BiH s Belgijom, Mađarskom i Norveškom u borbi za Evropsko prvenstvo


Žrijebanje grupa elitnog kruga kvalifikacija za kadetsko Evropsko prvenstvo obavljeno je danas u sjedište UEFA-e u Nyonu.
Bh. kadeti su za protivnike u grupi 7 dobili Belgiju, Mađarsku i Norvešku. Domaćin kvalifikacionog turnira bit će Mađarska od 26. marta do 1. aprila 2019. godine. Evropsko prvenstvo bit će održano od 3. do 19. maja naredne godine u Republici Irskoj.

Također, danas su obavljena žrijebanja kvalifikacionih grupa za kadetsko i juniorsko Evropsko prvenstvo za sezonu 2019/20.

Kadetska reprezentacija smještena je u grupu 11 sa selekcijama Češke, Finske i Moldavije. Kvalifikacioni turnir ove grupe bit će održan u Finskoj od 25. septembra do 1. oktobra 2019. godine.

Nakon kadeta i juniori su danas saznali imena protivnika, a to su Engleska, Makedonija i Luksemburg. Kvalifikacioni turnir bit će održan u Makedoniji od 13. do 19. novembra 2019. godine. Domaćin juniorskog Eura bit će Sjeverna Irska u julu 2020.

klix.ba