Kolinda Grabar-Kitarović se u Banjoj Luci sastala s Dodikom, građani je dočekali aplauzom


Kolinda Grabar Kitarović, predsjednica Republike Hrvatske prije nekoliko trenutaka stigla je u Banjaluku, a ispred palate Predsjednika Republike Srpske dočekao ju je Milorad Dodik, predsjednik RS, kao i veliki broj sugrađana, javlja novinar ‘Nezavisnih’Građani su je pozdravili aplauzom a predsjednica RH je u prvoj zvaničnoj posjetu RS dočekana uz počasti i najviše mejre obezbjeđenja.
Prostor oko palate obezbjeđuje i specijalna jedinica MUP-a RS sa psima.
Sastanku sa predsjednikom RS prisustvuju i Nedjeljko Čubrilović, predsjednik Naradne skupštine RS, kao i Nada Tešanović, predsjedavajuća Vijeća naroda RS i Davor Čordaš, ministar za izbjeglice i raseljena lica RS.
Predviđeno je da sastanak traje oko sat vremena ali nije planirano obraćanje medijima.
Svoju trodnevnu posjetu Kolinda Grabar Kitarović će produžiti jer sutra putuje u Jajce na obilježavanje 20 godina akcije “Maestral”.

(nezavisne.com)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.