MACA BUCA NE USTAJE S KAUČA Mačke postaju sve deblje i deblje, vrijeme je da ih počnete izvoditi u šetnju


Kakvi vlasnici, takvi ljubimci.

Zahvaljujući čarima interneta, Netflixa i bezbrojnih TV kanala, ljudi sve manje izlaze iz kuće, djeca postaju sve deblja, a svoj su danak zbog lijenog načina života počeli plaćati i ljubimci, točnije mačke, koje po prirodi nisu aktivne poput pasa.

People’s Dispensary for Sick Animals tvrdi da će do 2019. broj pretilih mačaka, psa i zečeva prerasti broj ljubimaca zdrave težine, a RSCPAizvještava kako bi ljudi hitno trebali mačke tretirati poput pasa te ih izvoditi u šetnju.

Mačja debljina ne bi se trebala olako uzimati, piše Metro, debele mace zbog viška kilograma mogle bi dobiti dijabetes ili oboljeti od srčanih oboljenja. Uz to, debljina sa sobom povlači i brojne psihičke tegobe.

“Vlasnici mačaka ne smatraju da bi njihove ljubimice trebala vježbati, a mi želimo promijeniti takvo razmišljanje”, poručuje veterinar i kirurg Caroline Vilches Romo.

Bez uzica, molimo!

Mačke treba šetati, ali bez uzice, dodaje Caroline. Takvo ponašanje moglo bi uznemiriti te krasne životinje koje se ponose samostalnošću.

S kućnom mačkom vlasnici bi se trebali svaki dan energično igrati barem 30 minuta, ili joj barem priuštiti takav način tjelovježbe uz pomoć igračaka koje će ju zanimati.

Oni koji dobro poznaju mačke znaju da to ne mora biti ništa skupo – mogla bi ju zabaviti i kartonska kutija koju će naganjati po parketu.

Još jedna važna napomena – prestanite toviti ljubimce. Ako ne znate koliko je točno hrane potrebno vašoj mački, raspitajte se kod veterinara.

 

Izvori:100posto.hr