MEKTIĆ REAGOVAO: Neka pošalju migrante u Sarajevo, da i to vidimo!


Ministar policije Unsko – sanskog kantona, Nermin Kljajić, na posljednjem sastanku tražio je da Ministarstvo sigurnosti na čelu sa Draganom Mektićem preuzme kontrolu nad migrantskim centrima u USK, koji su odavno premašili kapacitete, te dao rok od deset dana za to.

U suprotnom, ako ovo Ministarstvo ne reagira, Kljajić je zaprijetio zatvaranjem ovih centara i slanje migranata nazad u Sarajevo odakle i dolaze svi ovi migranti.

Budući da ni nakon par dana nakon ovog uslovljavanja nije reagirao ministar Mektić, održan je i sastanak sa prevoznicima iz Unsko – sanskog kantona, kako bi se razmotrila mogućnost prijevoza migranata za Sarajevo.

Novinari portala Source.ba su telefonski razgovarali sa ministrom Draganom Mektićem koji je ljutito reagirao. Poručio je da se pošalju migranti, da i to vidimo, te kako Mektić nije država. Upitao je i novinara koliko još ima dana do okončanja roka s kojim je uslovljen, te poručio da mu nisu jasni ljudi u USK koji postavljaju ovakve uvjete.

cazin.net