METEOROLOZI ŠOKIRANI: Mnogi očekivali snijeg, a krajem sedmice novo zatopljenje!?


Barem kada je riječ o jugoistoku našeg kontinenta. Naime, kada je riječ o prognozi za prvi dio sedmice u koju smo ušli, poznata stranica Vremenska prognoza za HR i BIH svakodnevna navodi da se od ponedjeljka do srijede na kopnu Balkana očekuje oblačnije vrijeme uz slabe oborine u gorju, malo snijega, a u nizinama bi trebala padati kiša rijetko susnježica.
– U srijedu stabilnije vrijeme, u obalnim dijelovima stabilnije i sunčanije vrijeme, jedino sutra još ponegdje malo kiše. Puhati će umjeren do jak sjeveroistočni vjetar u utorak i srijedu. Temperature: 2°C i 7°C kopno Balkana/12°C i 19°C obalni dijelovi – navode ovi prognostičari.
No, posebno je zanimljivo da, prema istoj prognozi, slijedi još jedno zatopljenje:

– Kako se sad čini nova južina uz zatopljenje čeka nas u drugom dijelu sedmice.

rokaj.ba