Migrant sakriven pod autobusom uhvaćen dok je prelazio iz BiH u Hrvatsku


Migrant iz Bosne i Hercegovine pokušao je da uđe u Hrvatsku preko graničnog prijelaza Velika Kladuša tako što se uvukao pod autobus, piše 24sata.hr.

 

Video koji je ugledao svjetslost dana nastao je u srijedu oko 14 sati u blizini graničnog prijelaza Velika Kladuša.

Vozači i putnici su neko vrijeme tražili skrivenog muškarca ispod autobusa. Kad su ga pronašli, izvukli su ga na cestu. Vozač mu je odmah odvalio šamarčinu. Derao se:

“De ćeš, je… ti svu familiju. Oću li na robiju zbog tebe?”.

Muškarac mu je odgovorio: “Please”, na što mu je vozač viknuo: “Šta please!” i nekoliko puta zamahnuo rukom kao da će ga opet udariti, ali je od toga odustao. U bijesu ga je povukao za kapuljaču na jakni. Ubrzo su se u sukob umiješali ostali, podigli muškarca s poda i maknuli ga od ljutitog vozača, a on ga je uz povik “Bježi”, javlja 24 sata.hr.

Čitatelj pretpostavlja kako je riječ o migrantu u dobi od oko 20 godina koji se na taj način pokušao dokopati Hrvatske. Mještani su mu rekli da ih na području Velike Kladuše ima do 7000 i da ovakvi pokušaji nisu rijetkost. Zaključuje kako nisu zvali policiju.

cazin.net