Mirza Bašić protiv Laaksonena u prvom kolu


Bh. teniser saznao rivala

Bh. teniser Mirza Bašić u prvom kolu Grand Slama tunir Australian Open za rivala će imati kvalifikanta iz Švicarske Henrija Laaksonena.

Laaksonen je trenutno 166. igrač svijeta, dok je Bašić 97. i svakako je favorit u ovom meču.

Ova dva tenisera se ranije nisu sastajala, pa će biti sigurno veoma uzbudljivo.

Drugi bh. teniser na Australian Openu Damir Džumhur će voljom žrijeba u prvom kolu igrati protiv Francuza Gaela Monfilsa koji je postavljen kao 30. nosilac na prvom Slamu sezone, a ovo će svakako biti meč koji vrlo lako može otići i na jednu i na drugu stranu.

Ukoliko Bašić prođe Laaksonena u drugom kolu ga čeka bolji iz meča Alex de Minaur (ATP 29.) – Pedro Sousa (ATP 103.). Ukoliko i tu fazu turnira prođe i ode do trećeg kola, Bašić bi tamo vjerovatno trebao igrati protiv drugog tenisera svijeta Rafaela Nadala.

sportsport.ba