Na radost najmlađih Cazinjana: Uskoro novo igralište na Trgu zlatnih ljiljana


Dio prostora na Trgu zlatnih ljiljana uskoro će postati središte igre i druženja najmlađih Cazinjana.
U režiji Komunalno-stambenog fonda općine Cazin radi se na montaži velikog kompleksa dječijeg igrališta koji uključuje čitav niz različitih sprava, tobogana, klackalica, ljuljaški i ostalih sredstava za dječiju igru. Po riječima direktora Fonda Munira Durakovića, projekat je vrijedan 34.000 maraka.
„Riječ je o modernom kompleksu dječijeg igrališta kakvog, koliko znamo, još uvijek nema na prostoru našeg kantona, a već u narednoj godini ovaj ćemo prostor dodatno proširiti novim tehničkim sredstvima. Biće to jedan još moderniji set, namijenjen za igru i zabavu naših najmlađih“, ističe Duraković.
Uz igralište, Fond je izdvojio i dodatna sredstva za osam klupa kako bi i roditelji imali svoje mjesto s kojeg će pratiti dječiju igru. Novo igralište na Trgu zlatnih ljiljana biće u funkciji do kraja sedmice, a šarenilo boja i konstrukcija koja se još montira, već uveliko zaokupljaju pažnju najmlađih Cazinjana koji će se, uz roditelje, sigurno najviše obradovati ovoj novini u svome gradu.

(abc.ba)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.