Nadal se povukao s turnira u Pekingu i Šangaju zbog povrede koljena


Španski teniser Rafael Nadal povukao se s turnira u Pekingu i Šangaju zbog povrede koljena koja ga muči od polufinala US Opena protiv Juana Martina del Potra.
Naime, Nadal je tada zatražio medicinski time-out, ali kako je vrijeme prolazilo bilo je jasno kako ne može izdržati i po završetku drugog seta pružio je ruku Argentincu.

Najbolji svjetski teniser je nakon toga izjavio kako ne zna koliko će odsustvovati sa terena.

“Zdravo svima. Kao što znate, morao sam predati polufinalni meč US Opena prošle sedmice. U međuvremenu sam bio na pregledima u Barceloni kako bih ustanovio u kakvom su stanju moja koljena. Odlučili smo da je najbolje ne učestvovati na turnirima u Aziji dok sve ne bude kako treba. Žao mi je zbog navijača u Pekingu i Šangaju koji su uvijek na lijep način dočekivali mene i moj tim”, navodi se u Nadalovom saopštenju.

Nadal je trebao braniti titulu u Pekingu, dok je u Šangaju u finalu izgubio od Rogera Federera.

klix.ba