Nakon apela za pomoć dječaku Tariku oglasili se iz udruženja Pomozi.ba


Rođen je kao zdrava beba, ali su zdravstveni problemi počeli s nicanjem prvih zubića kada je imao samo sedam mjeseci

“Pomozi.ba organizacija pokrit će inicijalne troškove od 8.000 EUR za liječenje malog Tarika Rovčanina. Također, obzirom na prirodu bolesti i na potrebne terapije u narednom periodu, u funkciju stavljamo do kraja mjeseca broj 17006 – broj je jedinstven za sve operatere, a pozivom donirate 2 KM”, poručili su jutros iz te humanitarne organizacije, te dodali:

Za one koji nisu upratili o čemu je riječ, Tarikova majka se godinama hrabro borila za izlječenje svog sina. Prije nešto više od dvije sedmice imala je moždani udar, nakon čega je tri dana provela u komi, da bi naposljetku preminula.

Borba za malenog Tarika i dalje traje. Rođen je kao zdrava beba, ali su zdravstveni problemi počeli s nicanjem prvih zubića kada je imao samo sedam mjeseci. Prvi put je medicinski zbrinut 2013. godine kada mu je konstatovan težak oblik epilepsije sa serijom od po 20 do 30 napada u toku 24 sata svakih deset dana. U posljednjim pretragama koje su urađene, dječaku je dijagnosticiran Dravet Sindrom”.

Pored poziva na 17006 pomoći se moži i putem standardnih računa u produžetku.

fokus.ba