Nevrijeme / Oluja poharala Europu: Ima mrtvih, kolaps u saobraćaju i snabdijevanju strujom


Najmanje četiri osobe su poginule u nevremenu, koje je danas pogodilo centralne delove Evrope izazvavši kolaps u saobraćaju i snabdijevanju električnom energijom, saopćili su pripadnici spasilačkih službi.

Udari vjetra dostizali su brzinu od 160 km/h u dijelovima Češke, Poljske, Njemačke, Slovačke…
Češka

Žena nastradala kada je na nju palo drvo u gradu Trebiču, dok je jedan stariji čovek nastradao u sjeveroistočnom dijelu Praga.
Poljska

Nastradao vozač u automobilu kada je naletio na oboreno drvo na putu u blizini sjeverozapadnog grada Ščećina. U regionu Opola vjetar je srušio drvo na automobil u kome je vozač poginuo na mjestu a suvozač je povrijeđen. Nekoliko rijeka na sjeveru zemlje dostiglo je alarmantni nivo vode, dok je na stotine hiljada domaćinstava bez električne energije.
Njemačka

U bavarskom Regenu voz udario u drvo: Povrijeđeni mašinovođa i član posade. Oluja Herwart izazvala haos u Berlinu gdje je jedna osoba teško povrijeđena kada je pala s građevinske skele. U sedam pokrajina praktično obustavljen saobraćaj.
https://youtu.be/VDmGOswXh5c

radiosarajevo.ba