Nijemac kolicima punim mobitela prevario Google maps (VIDEO)


Google nije pretjerano zabrinut, evo kako su reagovali

Nijemac je uspio prevariti Google Maps aplikaciju.

Simon Weckert je početkom mjeseca objavio video kojim je pokazao kako je zavarao Google Maps, odnosno jednu od korisnicima omiljenih funkcija aplikacije. Radi se o onoj koja pokazuje trenutno stanje prometa, odnosno opterećenje.

Google Maps je uspio zacrveniti cijelu ulicu u Berlinu u kojoj tada nije bilo prometa. Ustvari, bio je samo Simon, a on je vukao teretna kolica. Pogađate, u njih je stavio 99 mobilnih telefona s aktivnom aplikacijom. Tako je simulirao situaciju u kojoj je 99 korisnika s upaljenom aplikacijom u toj ulici. Aplikacija ga je pratila i ulica se od zelene promijenila u crvenu boju označivši tako zastoj. Weckert nije stao na jednoj ulici pa je “zacrvenio” pola kvarta.

Ako se pitate zašto je Weckert napravio sve ovo, odgovor stoji u opisu na njegovoj stranici.

Mi ćemo završiti izjavom Googlea koji očito nije zabrinut: “Bilo autom, kolicima ili devom, volimo vidjeti kreativne načine upotrebe Google Maps aplikacije jer nam tako pomaže da karte s vremenom učinimo još boljima.”

fokus.ba