Običan kolač s pekmezom


Sastojci
Za testo:

20 g kvasca
300 g brašna
6o g mekog margarina
1 žumance
na vrh noža soli
1 limun
1,5 dl mleka
60 g šećera

Za filovanje:

po potrebi pekmez od šljiva

Za premazivanje testa:

1 belance

Priprema
1

Podići kavasac u činiji sa malo šećera, malo toplog mleka i kašikom brašna. Dodati brašno, ostatak šećera, omekšali margarin, žumance, so, rendanu koricu od pola limuna, ostatak mlakog mleka i umesiti testo. Ostaviti da testo uskisne pa ga lagano premesiti. Podeliti na tri jednaka dela.
2

Ostaviti malo da se testo ponovo podigne, razviti tanje, na polovinu testa namazati pekmez, drugu polovinu zaseći. Ivice premazati ulupanim (viljuškom) belancetom, preklopiti i pritisnuti prstima. Ostaviti da testo lepo uskisne u plehu. Premazati ostatkom belanceta. Peći na 180C. Pečeno odmah pokriti krpom da omekša, ohladiti i posuti prah šećerom i vanil šećerom.

recepti.com