Šefovi platili zaposlenici marketinga da šeta gola kako bi kolegama “digla moral”


Na internetu se pojavila snimka na kojoj gola zaposlenica šeta uredom dok kolege oko nje navijaju. Ovo “dizanje morala”, koje podsjeća na scene iz Vuka s Wall Streeta, navodno su organizirali šefovi kompanije, a neidentificirana brineta djelatnica je marketinga. Mjesto nastanka snimke navodno je Varšava.

Na snimci brineta ne nosi ništa osim naočala i crnih čizama, a prema pisanju poljskih novina, šefovi su joj platili da prošeta gola uredom kako bi motivirala zaposlenike. Slično onome što je lik Leonarda DiCaprija radio u već spomenutom filmu.

Nakon što je odradila “show” brineta se odjenula i otišla.
https://youtu.be/gA0lCRvmluw
“Svijet dolazi svom kraju… Ljudi se ponašaju poput životinja. Prodat će se, izgubiti dostojanstvo i samopoštovanje za komad papira. Tužno”, “Nema više nikakvih vrijednosti, novac vlada ovim prljavim svijetom”, “Šefove treba biti sram. Nju treba biti sram”, samo su neki od komentara koje je snimka izazvala.

fokus.ba