Škoti prijavili Rijeku UEFA-i: Navijače im smjestili u kavez


Aberdeen je za BBC potvrdio da se žalio UEFA-i i delegatu

Škotski Aberdeen se žalio UEFA-i na tretman svojih navijača na Rujevici tokom utakmice 3. pretkola Evropa lige protiv domaćina Rijeke (2:0).

Gostujuća tribina na Rujevici izgleda kao nastamba za divlje zvijeri i čelnici škotskog kluba odlučili su reagirati nakon što su im se njihovi navijači požalili na kavez u kojem nisu imali adekvatne uslove. Jedni su se žalili na uslove kada su u pitanju WC-i, a drugi da su dobivali kazne za pijanstva.

Aberdeen je za BBC potvrdio da se žalio UEFA-i i delegatu. Iz Rijeke se, pak, žale na navijače Aberdeena.

“Prema odluci policije navijači Aberdeena morali su ostati na stadionu pola sata nakon utakmice. Rijeka, iako nije imala obvezu, angažovala je tri autobusa za prevoz navijača do centra grada. Jedan autobus su oštetili i to je šteta koju će Rijeka morati platiti.”

Uzvrat je u četvrtak, a navijače Rijeke čeka puno bolji tretman u Škotskoj.

fokus.ba