Škotsko ostrvo traži nekoga ko će čuvati ovce za 25.000 eura


Ako tražite jedinstven posao, te uz to želite promijeniti mjesto stanovanja, javite se na Škotsko ostrvo Ronaldsay koji je u potrazi za čobanima koji bi čuvali rijetku vrstu ovce Orkni, prenosi Metro. TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA Zadatak zaposlenog jeste da drži ovce u stadu, te da im daje samo onu hranu koju mogu svariti. Mora ih držati dalje od litice i mora paziti na zid koji razvdaja prirodno stanište ovaca od hrane koja se uzgaja za cijelo ostrvo.

Osim što mora paziti na ovaj zid, zadužen je i da ga popravi ukoliko to bude potrebno.

Radi se u prosjeku 35 sati sedmično, dok plata iznosi skoro 25.000 eura.

Ukoliko želite ovaj posao, morate se pripremiti na činjenicu da ćete u radnom odnosu ostati najmanje tri godine. Na ovaj način poslodavac želi biti siguran da će se broj ovaca povećati, te da će zid biti popravljen.

klix.ba