Na Filipinima isplivalo morsko čudovište divovskih usta


Stanovnici filipinskog sela Marigondon iznenadili su se kada su u srijedu ujutro na plaži ugledali ribu dugačku preko četiri metra. Oni nisu imali pojma što je to, ali su odmah shvatili da je nasukana neman mrtva. O čemu se radi otkrio je Christopher Bird, stručnjak za morske pse.

 

Stanovnici filipinskog sela Marigondon iznenadili su se kada su u srijedu ujutro na plaži ugledali ribu dugačku preko četiri metra. Oni nisu imali pojma što je to, ali su odmah shvatili da je nasukana neman mrtva. O čemu se radi otkrio je Christopher Bird, stručnjak za morske pse.
“Ovo je velikousti morski pas, vrsta koja je toliko rijetka da je ni znanost još nije potvrdila” – rekao je oduševljeni Bird priznavši da se malo toga zna o toj vrsti budući da je zadnji put viđena 1976. godine.

Tada ga je slučajno uhvatio brod američke mornarice, a ovo je tek 66. put da je velikousti morski pas viđen u svijetu. Iako ima red od 50 sitnih zuba, ta vrsta se hrani samo planktonima. Većinu vremena provode na dubinama od 400-500 metara.

(geek.hr)