Suze i krv na granici: U toku novi pokušaj proboja migranata, policija se suprotstavlja, ima povrijeđenih

12:58

Povrijeđenim migrantima medicinsku pomoć pružili su i pripadnici organizacije “Ljekari bez granice”.Troje migranata je povrijeđeno, žena i dvojica muškarca. Na hrvatskoj granici podiže se ograda.

12: 45

Na lice mjesta stigla je i ekipa “Ljekara bez granica”. Među povrijeđenima u naguravanju s policijom ima povrijeđenih.

12:31

Na graničnom prijelazu trenutno su najviše ugroženi djeca i mladi. Prema posljednjim informacijama, djeca su gladna i iznemogla, dok odrasli pokušavaju ponovo probiti policijski kordon. U grupi ima i povrijeđenih migranata. Prisutni migranti traže pomoć.

11:57

Na graničnom prijelazu, kako javlja naš reporter, situacija je napeta i mijenja se iz minute u minutu.

Migranti gube strpljenje. Između policije i pojedinaca ponovo je došlo do naguravanja.

11:35

Kako javlja reporter “Dnevnog avaza” koji se nalazi na graničnom prijelazu Maljevac, helikopter hrvatske policije nadlijeće granicu.

11:27

Prema posljednjim informacijama, u manjim grupama pristiže još migranata koji su se uputili prema hrvatskoj granici.

Trenutno njih dvjestotinjak stoji ispred policijskih kordona.Hrvatski specijalci trenutno su raspoređeni u graničnom pojasu.

10:30

Kako javlja naš reporter s lica mjesta, na GP Maljevac trenutno je haotično stanje. Iz Republike Hrvatske došli su i pripadnici Specijalne jedinice, dok su pripadnici Granične policije BiH skroz zatvorili cestu gdje se nalaze migranti.

Saobraćaj je na ovoj dionici obustavljen u oba pravca.

Došlo je do naguravanja između migranata i policije na graničnom prijelazu Maljevac, javlja reporter “Avaza” s lica mjesta.

Policija je jučer na stotine migranata s djecom zaustavila 200 metara od granice s Hrvatskom, jer su nasilu pokušali prijeći ovaj granični prelaz.

Reporter “Avaza” javlja da je došlo do naguravanja s policijom jer migranti žele po svaku cijenu nastaviti dalje.

Prema posljednjim informacijama, migranti su probili policijski kordon i uputili se prema hrvatskim graničnim policajcima i graničnom prijelazu.

U grupi migranata koji su probili policijski kordon ima i povrijeđenih.

NA LICU MJESTA: Migranti na Maljevcu, drama, tuča s policijom

Objavil/a Dnevni avaz dne Sreda, 24. oktober 2018