Teroristički napad u Strasbourgu: “Pokušali smo ga spasiti, imao je dvije rane od metaka na glavi..”


Tri osobe su poginule, a dvanaest ih je ranjeno u terorističkom napadu koji se oko 20 sati dogodio u centru Strasbourga. Francuski mediji također javljaju kako je šest ranjenih osoba u kritičnom stanju

Napadnut je Božićni sajam u ovom gradu na istoku Francuske. Isprva je zavladala panika, a onda se sve ispraznilo.

Brojni svjedoci koji su izbliza vidjeli što se dogodilo kasnije su novinarima prepričali svoja užasna iskustva.

“Muškarac je ležao na podu, sve je bilo puno krvi i čahura”, za AFP je ispričao Mouad koji radi u obližnjem restoranu.

“Uveli smo sve ljude u podrum restorana i tamo smo se zaključali”, priča 33-godišnji Mouad.

“Bili smo zatvoreni u restoranu. Vlasnik nam je dao upute, sve nas je odveo u sobu, svjetla su bila ugašena”, priča Michele koji je večerao na ulici nedaleko restorana kad je čuo pucnjavu.

U restoranu su bili zaključani do 1:30 ujutro. Tada su izašli i mnogi drugi ljudi koji su se sakrili u okolnim zgradama i poslovnim prostorima.

Svjedok napada bio je i Pater Fritz koji je za BBC ispričao kako je u gradu zavladala panika nakon pucnjave. On je na jednom obližnjem mostu vidio osobu kako leži. Pokušao je pomoći muškarcu, ali ovaj je već bio mrtav.

“Nije bilo hitne pomoći. Nakon 45 minuta prestali smo mu pružati pomoć jer nam je liječnik preko telefona kazao da je besmisleno”, priča Fritz koji je za BBC dao više izjava.

“Čuo sam zvukove koje nisam odmah mogao identificirati, isprva sam mislio da se radi o petardama, ali ispostavilo se da se radi o pucnjevima. Kada sam se okrenuo, ljudi su u panici bježali s mjesta događaja i vidio sam jednu osobu kako leži na cesti.

Radilo se o turistu s Tajlanda, a s njim je bila njegova supruga ili djevojka. 45 minuta smo ga pokušavali oživjeti, odvukli smo ga u restoran. Trudili smo se svim snagama spasiti mu život, ali nismo uspjeli”, kazao je Fritz dodavši da je muškarac imao dvije rane od metaka na glavi.

fokus.ba