Univerzitet u Bihaću: Zemljaci Cariša i Refik “u raljama” Tužilaštva USK


Nakon što je Tužilaštvo Unsko-sanskog kantona (USK) proširilo istragu na Univerzitetu u Bihaću, koja je sada, osim Cariše Bešića zvanog Car, bivšeg dekana Ekonomskog fakulteta i prorektora za finansije Bihaćkog univerziteta, „zakačila“ i aktuelnog rektora Refika Šahinovića, smirile su se malo strasti u krajiškoj akademskoj zajednici.

Podsjetimo, kontroverzni Bešić, inače rektorov zemljak iz Bosanske Otoke, došao je iz Srbije raditi u Bihać i za tri godine dogurao do prorektora. Ne bi to bilo čudno da Bešić nije sačuvao radni odnos na Tehničkom fakultetu u Čačku, a istovremeno ovjerio bh. radnu knjižicu u Bihaću. Kada je prevara otkrivena, Car je zbrisao „preko Drine“, razglasivši kako je bolestan.

Iako su rektora Šahinovića brojni profesori upozoravali da mu je zemljak „dupli“ čovjek, on je tjerao po svome i isplaćivao Caru plaće, poreze, doprinose, regrese i svašta nešto. Sada ih je obojicu stigla ozbiljna istraga.

– Došao Car iz Čačka i u Uni upecao zlatnu ribicu u liku rektora – crnohumorno se šale Bišćani ovih dana.

cazin.net