VIKILIKS „ZAKOPAO“ HILARI KLINTON: Znala je da Katar i Saudijska Arabija finansiraju ID!


Sajt Vikiliks objavio je treći deo poverljivih pisama Džona Podestija, predsednika predizborne kampanje demokratske kandidatkinje za predsednika SAD Hilari Klinton, u kojima ona navodi da Katar i Saudijska Arabija tajno finansiraju Islamsku državu.
Treći deo sadrži još 1.190 poruka, a do sada je objavljeno već oko 4.000 pisama.
„Moramo da iskoristimo svu svoju diplomatiju i tradicionalna obaveštajna sredstva kako bismo izvršili pritisak na vlasti Katara i Saudijske Arabije koji tajno finansiraju i tehnički podržavaju IS i druge radikalne sunitske organizacije u regionu““, navodi Klintonova u jednoj od poruka.
Pored toga, ona navodi da lojalnost kurdskih vlasti Sjedinjenim Američkim Državama može, takođe, da utiče, na dalje korake Saudijske Arabije i Katara, prenosi Sputnjik.
„Ti napori biće učvršćeni na račun privrženosti kurdske regionalne vlade.
Žitelji Katara i Saudijske Arabije biće prinuđeni da balansiraju između borbe za dominaciju u sunitskom svetu i posledica pritiska SAD“, dodaje kandidatkinja za predsednika SAD.

vestinet.rs